|
|
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 1543 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
|
|
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie
Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Scenariusz programu przygotowanego na Tydzień Nauk Ścisłych w dniu 22 marca 2005 roku w związku ze Światowym Rokiem Fizyki przez p. Martę Łukaszewską-Fik i kl. Ia, IIIe REFERAT: Relacje matematyki z fizyką. POKAZY PRAC PROJEKTOWYCH:
- Fotografia w oczach matematyka i fizyka
- Szacowanie zużycia energii elektrycznej w domu
- Historia energii elektrycznej
- Rodzaje energii wykorzystywanej w domu
- Zużycie energii elektrycznej
- Zasady racjonalnego gospodarowania energią elektryczną
- Cele ogólne:
- Zapoznanie uczniów z niektórymi elementami wiedzy matematycznej i fizycznej występującymi w życiu codziennym
- Dzielenie się doświadczeniem w pracy z projektami z innymi nauczycielami
- Cele szczegółowe:
- udana współpraca w grupie podczas przygotowywania prac projektowych
- zasady powstawania fotografii, w tym zastosowanie własności figur podobnych, przekształcenia geometryczne, tw. Pitagorasa, proporcja
- historia fotografii
- historia energii elektrycznej
- rodzaje energii wykorzystywanej w domu
- wielkość zużywanej energii elektrycznej
- zasady racjonalnego gospodarowania energią elektryczną
- porównanie kosztów ogrzewania mieszkania przy wykorzystaniu różnych nośników energii
- Czas trwania: około 45 minut.
- Wykonawcy: uczniowie klasy Ia oraz kl. IIIe
- Formy prezentacji: plakaty, albumy, prezentacje multimedialne, referaty
- Przebieg programu:
- Wprowadzenie – referat – "Relacje matematyki z fizyką"
- Część główna – pokazy prac projektowych:
- grupa I – "Fotografia w oczach matematyka i fizyka" kl. Ia
- grupa II – "Fotografia w oczach matematyka i fizyka" kl. IIIe
- grupa III - Historia energii elektrycznej – kl. Ia i IIIe
- grupa IV - Rodzaje energii wykorzystywanej w domu– kl. Ia i IIIe
- grupa V - Zużycie energii elektrycznej– kl. Ia i IIIe
- grupa VI - Zasady racjonalnego gospodarowania energią elektryczną– kl. Ia i IIIe
- Grupa VII – "Matematyka i fizyka w naszej szkole" - kl. Ia
- Podziękowanie za wysłuchanie i obejrzenie pokazów prac projektowych.
- Plany projektów:
- Fotografia w oczach matematyka i fizyka.
- Szacowanie zużycia energii elektrycznej w domu
- Historia energii elektrycznej
- Rodzaje energii wykorzystywanej w domu
- Zużycie energii elektrycznej
- Zasady racjonalnego gospodarowania energią elektryczną
- Literatura:
- "Udane projekty nie tylko z matematyki", PWN 2002
- "Wszystko o fotografii", Arkady, W-wa 1984
- "Nowa Encyklopedia powszechna PWN", PWN, 1994
Opracowała: Marta Łukaszewska- Fik |
Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:
X
Zarejestruj się lub zaloguj,
aby mieć pełny dostęp do serwisu edukacyjnego.
www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl - największy w Polsce katalog szkół - ponad 1 mln użytkowników miesięcznie
Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").
|
|
|